Hundhjälpen i Upplands duktiga medarbetare

Johanna Strandh
Johanna Strandh
johanna@hundhjalpen.nu

Diplomerad hundinstruktör, assistanshundstränare och certifierad assistanshundsinstruktör

Johanna håller i olika kurser bla vardagslydnad, spår, yrkesutbildningar, sköter assistanshundsverksamheten och träffar många ekipage för privatkonsultationer
Hos Johanna dygnet runt, bor en Malinois och en Labrador Retriever. Johanna tränar och tävlar i IGP samt jaktlydnad

Niklas Finnström
niklas@hundhjalpen.nu

Diplomerad allmänlydnadsinstruktör, diplomerad rallylydnadsintruktör och hoopersinstruktör och ekonomiansvarig

Niklas håller olika kurser bl.a. vardagslydnad, öppna träningar, Rallylydnad, Hoopers, Bästa Starten och yrkesutbildningar.
Hos Niklas bor en blandras och två Labrador retriever. Niklas tränar och tävlar i Rallylydnad och tävlingslydnad.

Linn Höglund
linnh@hundhjalpen.nu

Linn är gruppledare på dagis, diplomerad hundinstruktör och djurvårdare.

Linn ansvarar för dagis och håller kurser i vardagslydnad.
Hemma hos Linn bor en Schapendoes som bla tränar Rallylydnad och Agility.

Marina L. Hammarström
marina@hundhjalpen.nu

Diplomerad och certifierad Hundinstruktör, hundbeteendevetare och hundpsykolog

Marina håller bl.a kurser i vardagslydnad, agility, kantarellsök, öppna träningar, rallylydnad och träffar många ekipage för privatkonsultationer.
Hemma hos Marina dygnet runt bor en Labrador Retriever.

Anna Londré
Anna Londré
anna@hundhjalpen.nu

Diplomerad Hundinstruktör och djurskötare/djurtränare, assistanshundstränare och certifierad assistanshundsinstruktör.

Anna tränar blivande assistanshundar, jobbar med fodervärdsverksamheten och vår uppfödning av blivande assistanshundar.
Hos Anna dygnet runt bor flera Labradorer Retriever. Anna jagar samt tränar och tävlar i jaktlydnad.

Linn Fredlund
linnf@hundhjalpen.nu

Medarbetare på dagis

Linn har gått Naturbruksgymnasium, inriktning hund.
Hemma hos Linn bor två stycken cockerspaniels som tillsammans med Linn tränar Nosework och Rallylydnad.

Daniella Mondino
Daniella Mondino
info@hundhjalpen.nu

Diplomerad instruktör

Daniella håller i Noseworkkurser.
Hemma hos Daniella finns en blandras och en Labrador Retriever som tränar och tävlar.

Rade Baban
rade@hundhjalpen.nu

Vaktmästare och djurskötare

Rade sköter våra lokaler, träningsplaner och marker och ser till att allting är i gott skick.
Dygnet runt hos Rade bor en Fransk Bulldog.