Hundhjälpen i Upplands duktiga medarbetare

Johanna Strandh
Johanna Strandh
johanna@hundhjalpen.nu

Verksamhetsansvarig, hundinstruktör, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör

Johanna håller i olika kurser, öppen träning, assistanshundsverksamheten och tar emot privatekipage.

Hos Johanna dygnet runt, finns för tillfället en malinois och en labrador.

Niklas Finnström
Niklas Finnström
niklas@hundhjalpen.nu

Diplomerad allmänlydnadsinstruktör, diplomerad rallylydnadsintruktör och ekonomiansvarig

Niklas håller i olika vardagslydnadskurser, rallylydnadskurser och öppna träningar.
Hos Niklas bor dygnet runt två blandraser och två Labrador retriever.

Nadja Saletti
Nadja Saletti
nadja@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör

Nadja håller kurser, håller i öppna träningar, sköter administration, dresserar blivande assistanshundar och arbetar ibland på vårt dagis. Nadja är certifierad allmänlydnadsinstruktör via SBK och har gått vårdhundsutbildning hos Vårdhundskolan.
Hos Nadja dygnet runt bor två Labrador retrievers.

Nina Eriksson
Nina Eriksson

nina@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör

Nina håller bl.a. i agilitykurser, tävlingslydnad och öppna träningar.
Nina är utbildad SBK hundinstruktör och hunddressör från Sollefteå hundskola.
Hos Nina dygnet runt finns två papilloner och en Border collie.

Marina L. Hammarström
Marina L. Hammarström
marina@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör

Marina håller bl.a kurser i vardagslydnad, agility, kantarellsök, öppna träningar och i privatlektioner.
Marina är diplomerad instruktör, hundbeteendevetare och hundpsykolog från Hunden hus.
Hemma hos Marina dygnet runt bor en Labrador Retriever.

Anna Londré
Anna Londré
anna@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör, diplomerad djurskötare/djurtränare, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör.

Anna tränar blivande assistanshundar, jobbar med fodervärdsverksamheten och vår uppfödning av blivande assistanshundar.

Hos Anna dygnet runt bor tre Labradorer.

Rade Baban
Rade Baban
rade@hundhjalpen.nu

Vaktmästare och djurskötare

Rade sköter våra lokaler, träningsplaner och marker och ser till att allting är i gott skick.
Dygnet runt bor hos Rade en Fransk Bulldog.

Aziz Qazizada
Aziz Qazizada
info@hundhjalpen.nu

Vaktmästare

Aziz hjälper till att sköta våra lokaler, träningsplaner och marker och ser till att allting är i gott skick. Hos Aziz bor en malinois och en labrador.

Marco Niedbalski
Marco Niedbalski
hunddagis@hundhjalpen.nu

Medarbetare hunddagis

Är utbildad hunddagisföreståndare hos Hundens Hus. Hemma hos Marco bor tre hundar, en labrador och två blandraser.

Sara Guldbacke
Sara Guldbacke
sara@hundhjalpen.nu

Gruppledare hunddagis

Sara ansvarar för vårt dagis. Sara är domare inom freestyle och heelwork to music och tränar och tävlar aktivt inom sporten.
Hos Sara bor två shibor och en pumi och hon driver också shibauppfödning i liten skala.

Felicia Jansson
Felicia Jansson
info@hundhjalpen.nu

Medarbetare hunddagis

Är utbildad djurvårdare och jobbar som dagisfröken på Hunddagiset. Felicia har tidigare erfarenhet av att jobba med försvarsmaktens hundar.