Hundhjälpen i Upplands duktiga medarbetare

Johanna Strandh
Johanna Strandh
johanna@hundhjalpen.nu

Verksamhetsansvarig, hundinstruktör, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör

Johanna håller i olika kurser, yrkesutbildningar, assistanshundsverksamheten och tar emot privatekipage.
Hos Johanna dygnet runt, bor en Malinois och en Labrador Retriever.

Niklas Finnström
Niklas Finnström
niklas@hundhjalpen.nu

Diplomerad allmänlydnadsinstruktör, diplomerad rallylydnadsintruktör och hoopersinstruktör och ekonomiansvarig

Niklas håller olika kurser bl.a. Rallylydnad, Hoopers, Bästa Starten och yrkesutbildningar.
Hos Niklas bor dygnet runt två blandraser och två Labrador retriever.

Linn Höglund
Linn Höglund
linnh@hundhjalpen.nu

Linn är gruppledare på dagis, hundinstruktör och djurvårdare.

Linn ansvarar för dagis och håller kurser.
Hemma hos Linn bor en Schapendoes som bla tränar Rallylydnad och Agility.

Marina L. Hammarström
Marina L. Hammarström
marina@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör, hundbeteendevetare och hundpsykolog

Marina håller bl.a kurser i vardagslydnad, agility, kantarellsök, öppna träningar och i privatlektioner.
Hemma hos Marina dygnet runt bor en Labrador Retriever.

Anna Londré
Anna Londré
anna@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör, diplomerad djurskötare/djurtränare, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör.

Anna tränar blivande assistanshundar, jobbar med fodervärdsverksamheten och vår uppfödning av blivande assistanshundar.
Hos Anna dygnet runt bor flera Labradorer Retriever.

Linn Fredlund
Linn Fredlund
linnf@hundhjalpen.nu

Medarbetare på dagis

Linn har gått Naturbruksgymnasium, inriktning hund.
Hemma hos Linn bor två stycken cockerspaniels som tillsammans med Linn tränar Nosework och Rallylydnad.

Moa Rosén
Moa Rosén
moa@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör, etolog, husdjursvetare

Moa håller i vardagslydnadskurser, öppna träningar och Jaktapportering.
Hemma hos Moa bor tre Tollare och Moa har även en liten uppfödning av Tollare.

Fanny Wennberg
Fanny Wennberg
fanny@hundhjalpen.nu

Administratör och medarbetare på dagis

Fanny är utbildad klickertränare och tidigare erfarenhet från hunddagis. Fanny har även examen i ledarskap, kvalitet och förbättring.
Hos Fanny bor en korthårig Collie.

Daniella Mondino
Daniella Mondino
info@hundhjalpen.nu

Daniella är instruktör och håller i Nosework.

Hemma hos Daniella finns en blandras och en Labrador Retriever som tränar och tävlar.

Rade Baban
Rade Baban
rade@hundhjalpen.nu

Vaktmästare och djurskötare

Rade sköter våra lokaler, träningsplaner och marker och ser till att allting är i gott skick.
Dygnet runt hos Rade bor en Fransk Bulldog.