/Medarbetare hos Hundhjälpen
Medarbetare hos Hundhjälpen2018-12-01T10:14:06+00:00

Hundhjälpen i Upplands duktiga medarbetare

Johanna Strandh
Johanna Strandh
johanna@hundhjalpen.nu

Verksamhetsansvarig, hundinstruktör, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör

Johanna håller i en mängd olika kurser och öppen träning, tränar blivande assistanshundar, tar emot privatekipage och ansvarar för verksamhetsutvecklingen.

Hos Johanna dygnet runt, finns för tillfället en malinois och en labrador.

Niklas Finnström
Niklas Finnström
niklas@hundhjalpen.nu

Diplomerad allmänlydnadsinstruktör, diplomerad rallylydnadsintruktör och ekonomiansvarig

Niklas håller i olika vardagslydnadskurser, rallylydnadskurser och öppna träningar.
Hos Niklas bor dygnet runt två blandraser och en Labrador retriever.

Anna Londré
Anna Londré
anna@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör, diplomerad djurskötare/djurtränare, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör.

Anna håller i olika kurser bl.a. Nosework och öppen träning, tränar blivande assistanshundar och ansvarar för vår uppfödning av blivande assistanshundar.

Hos Anna dygnet runt bor tre Labradorer.

Nina Eriksson
Nina Eriksson

nina@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör

Nina håller bl.a. i agilitykurser, tävlingslydnad och öppna träningar.
Nina är utbildad SBK hundinstruktör och hunddressör från Sollefteå hundskola.
Hos Nina dygnet runt finns två papilloner och en Border collie.

Rade Baban
Rade Baban

rade@hundhjalpen.nu

Vaktmästare och djurskötare

Rade sköter våra lokaler, träningsplaner och marker och ser till att allting är i gott skick.
Dygnet runt bor hos Rade en Fransk Bulldog.

Nadja Saletti
Nadja Saletti
nadja@hundhjalpen.nu

Assisterande hundinstruktör

Nadja assisterar på olika kurser. Nadja är certifierad allmänlydnadsinstruktör via SBK och har gått vårdhundsutbildning hos Vårdhundskolan. Nu utbildar Nadja sig till instruktör hos Hundhjälpen i Uppland.
Hos Nadja dygnet runt bor två Labrador retrievers.

ÖVRIGA FÖRETAG SOM FINNS HOS HUNDHJÄLPEN

 Johan Lindsjö
Johan Lindsjö

Leg. Veterinär

Vetopia

John-Filip Lundin
John-Filip Lundin

Leg. Veterinär

Vetopia