/Medarbetare hos Hundhjälpen
Medarbetare hos Hundhjälpen 2017-06-13T16:45:21+00:00

Hundhjälpen i Upplands duktiga medarbetare

Johanna Strandh
Johanna Strandh

johanna@hundhjalpen.nu

Verksamhetsansvarig, hundinstruktör, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör

Johanna håller i en mängd olika kurser och öppen träning, tränar blivande assistanshundar, tar emot privatekipage och ansvarar för verksamhetsutvecklingen.

Hos Johanna dygnet runt, finns för tillfället en Labrador och en Schäfer.

Anna Londré
Anna Londré

anna@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör, diplomerad djurskötare/djurtränare, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör.

Anna håller i olika kurser bl.a. Nosework och öppen träning, tränar blivande assistanshundar och gör allt möjligt annat för att verksamheten skall fungera.

Hos Anna dygnet runt bor tre Labradorer, en Beagle och en Bosanski Ostrodlaki Gonik Barak.

Vicky Miles
Vicky Miles

vicky@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör

Vicky håller olika kurser bl.a. Rallylydnad, Från valp till stjärna och öppen träning. Vicky är certifierad instruktör från SBK och har även gått CANIS klickertränarutbildning och gått en instruktörskurs hos Maria Brandel.
Hos Vicky dygnet runt bor en Berger des Pyrenees.

Nina Eriksson
Nina Eriksson

nina@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör

Nina håller bl.a. i agilitykurser, tävlingslydnad och öppna träningar.
Nina är utbildad SBK hundinstruktör och hunddressör från Sollefteå hundskola.
Hos Nina dygnet runt finns två papilloner och en Border collie.

Rade Baban
Rade Baban

rade@hundhjalpen.nu

Vaktmästare och djurskötare

Rade sköter våra lokaler, träningsplaner och marker och ser till att allting är i gott skick.
Dygnet runt bor hos Rade en Fransk Bulldog.

Niklas Finnström
Niklas Finnström

niklas@hundhjalpen.nu

Assisterande hundinstruktör

Niklas assisterar på olika kurser. Nu utbildar Niklas sig till instruktör hos Hundhjälpen i Uppland.
Hos Niklas dygnet runt bor två blandraser och en Labrador retriever.

Nadja Saletti
Nadja Saletti

nadja@hundhjalpen.nu

Assisterande hundinstruktör

Nadja assisterar på olika kurser. Nadja är certifierad allmänlydnadsinstruktör via SBK och har gått vårdhundsutbildning hos Vårdhundskolan. Nu utbildar Nadja sig till instruktör hos Hundhjälpen i Uppland.
Hos Nadja dygnet runt bor två Labrador retrievers.

ÖVRIGA FÖRETAG SOM FINNS HOS HUNDHJÄLPEN

 Johan Lindsjö
Johan Lindsjö

Leg. Veterinär

Vetopia

John-Filip Lundin
John-Filip Lundin

Leg. Veterinär

Vetopia

Sara Ågren
Sara Ågren

Hunderbart dagis & pensionat

Amina Madsen
Amina Madsen

Hunderbart dagis & pensionat

Fanny Flood
Fanny Flood

Hunderbart dagis & pensionat