Hundhjälpen i Upplands duktiga medarbetare

Johanna Strandh
Johanna Strandh
johanna@hundhjalpen.nu

Verksamhetsansvarig, hundinstruktör, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör

Johanna håller i en mängd olika kurser och öppen träning, tränar blivande assistanshundar, tar emot privatekipage och ansvarar för verksamhetsutvecklingen.

Hos Johanna dygnet runt, finns för tillfället en malinois och en labrador.

Niklas Finnström
Niklas Finnström
niklas@hundhjalpen.nu

Diplomerad allmänlydnadsinstruktör, diplomerad rallylydnadsintruktör och ekonomiansvarig

Niklas håller i olika vardagslydnadskurser, rallylydnadskurser och öppna träningar.
Hos Niklas bor dygnet runt två blandraser och två Labrador retriever.

Nadja Saletti
Nadja Saletti
nadja@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör

Nadja arbetar på vårt dagis, håller i öppna träningar och dresserar även assistanshundar. Nadja är certifierad allmänlydnadsinstruktör via SBK och har gått vårdhundsutbildning hos Vårdhundskolan.
Hos Nadja dygnet runt bor två Labrador retrievers.

Nina Eriksson
Nina Eriksson

nina@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör

Nina håller bl.a. i agilitykurser, tävlingslydnad och öppna träningar.
Nina är utbildad SBK hundinstruktör och hunddressör från Sollefteå hundskola.
Hos Nina dygnet runt finns två papilloner och en Border collie.

Anna Londré
Anna Londré
anna@hundhjalpen.nu

Hundinstruktör, diplomerad djurskötare/djurtränare, assistanshundstränare och assistanshundsinstruktör.

Anna tränar blivande assistanshundar och ansvarar för vår uppfödning av blivande assistanshundar.

Hos Anna dygnet runt bor tre Labradorer.

Rade Baban
Rade Baban
rade@hundhjalpen.nu

Vaktmästare och djurskötare

Rade sköter våra lokaler, träningsplaner och marker och ser till att allting är i gott skick.
Dygnet runt bor hos Rade en Fransk Bulldog.

Aziz Qazizada
Aziz Qazizada
info@hundhjalpen.nu

Vaktmästare

Aziz hjälper till att sköta våra lokaler, träningsplaner och marker och ser till att allting är i gott skick. Hos Aziz bor en malinois och en labrador.

Marco Niedbalski
Marco Niedbalski
hunddagis@hundhjalpen.nu

Medarbetare hunddagis

Är utbildad hunddagisföreståndare hos Hundens Hus. Hemma hos Marco bor tre hundar, en labrador och två blandraser.

Sara Guldbacke
Sara Guldbacke
sara@hundhjalpen.nu

Gruppledare hunddagis

Hon tränar och tävlar aktivt i ett flertal olika hundsporter, men brinner lite extra för freestyle och heelwork to music som hon även är utbildad domare inom. Hos Sara bor två shibor och en pumi och hon driver också shibauppfödning i liten skala.

Felicia Jansson
Felicia Jansson
info@hundhjalpen.nu

Medarbetare hunddagis

Är utbildad djurvårdare och jobbar som dagisfröken på Hunddagiset. Felicia har tidigare erfarenhet av att jobba med försvarsmaktens hundar.